Menu

Deska podłogowa

Zobacz, jak wygląda układanie podłogi. Niejedna deska podłogowa się przyda na początek...

Deska podłogowa, a układanie podłogi. Czasochłonne zajęcie?

doris77s


drewnianepodlogiwidok

Układanie podłogi – chociażby za pomocą desek podłogowych dębowych może wydawać nam się niezwykle czasochłonnym zajęciem. Wszystko jednak zależy od tego, ile mamy pomieszczeń do wyłożenia oraz czy ktoś nam pomaga. Nie bez znaczenia okazuje się być także dobry plan na wykonanie zadania – brak precyzji w rozmieszczeniu mocno nas spowolni.

Deska podłogowa

Warto też pochylić się nad tym, czy układanie desek podłogowych na klej również odbija się w jakimkolwiek stopniu na tempie pracy. Można stwierdzić, że tak, ponieważ trzeba odczekać chwilę na zespolenie się podłoża z materiałem. Jednak jeżeli w tym czasie zabierzemy się za pracę nad innym pokojem, to zapewne tego nie odczujemy.
Krótko rzecz ujmując jedynie od nas zależy czas, jaki będziemy musieli poświęcić na wyłożenie podłogi. Dodatkowo może go zwiększać brak sensownego poradnika lub instrukcji montażu podłogi drewnianej, jeżeli jesteśmy w tym temacie absolutnymi laikami. Jakakolwiek panika będzie jednak zwyczajnie zbędna – podejdźmy do tego ze spokojem.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • masmuti

    Deski podogowe są piękne, ale łatwo je zarysować. Dlatego też polecam wycieraczki www.techem-wycieraczki.com.pl/pl/, które uchronią Twoja podłogę przed błotem i tym samym rysowaniem jej!

  • Gość: [Wingstimber.pl] *.sigma.jaslo.pl

    Układanie deski podłogowej na pewno jest nieco trudniejsze niż zwykłych paneli, czy paneli korkowych. Niemniej jednak zgadzam się, że kluczem do sukcesu jest tu po prostu właściwe planowanie i organizacja pracy. Ponadto sądzę, że lepiej poświęcić odrobinę więcej czasu na układanie deski podłogowej, mając w zamian za to dużo lepszą jakościowo podłogę, która przetrwa lata. W przypadku paneli każdy doskonale wie jak potrafią się prezentować po kilku latach użytkowania.

© Deska podłogowa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci